Badanie neuropsychologiczne

Mózg jest bardzo złożonym narządem, a jego uszkodzenia znajdują odzwierciedlenie w wykonywaniu przez człowieka określonych zadań. Dlatego oprócz badań wykonywanych lub zleconych przez neurologa (psychiatrę) stosuje się badania różnych funkcji ludzkiego mózgu, polegające na wykonywaniu przez pacjenta prostych i złożonych zadań lub/i (testów psychologicznych). Pozwalają one ocenić stopień uszkodzeń a także wyznaczyć obszary wymagające rehabilitacji. Dobra diagnoza neuropsychologiczna wspomaga wyznaczenie odpowiednich celów terapii, a także pomaga lekarzom w postawieniu trafnej i rzetelnej diagnozy. Efektem diagnozy neuropsychologicznej jest opinia neuropsychologiczna zawierająca szczegółowy opis zarówno mocnych stron pacjenta, jak i trudności, które mogą być wywołane przez chorobę. Wykonanie diagnozy funkcji poznawczych jest standardem w dobrej praktyce psychiatrycznej/neurologicznej, a diagnoza ta niekiedy jest bardziej czuła w wykrywaniu chorób mózgu niż badania neuroobrazowe.

Warszawa

 

 

Kontakt

Gabinet w Warszawie

Rejestracja: 519 175 097

ul. J. Smulikowskiego 4, piętro III (pok. 315,316)

00-389 Warszawa

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grodzisk Mazowiecki

 

 

Kontakt

Gabinet w Grodzisku Mazowieckim

Rejestracja: 534 000 535

ul. M. Langiewicza 28

05-825 Grodzisk Maz.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

JoomShaper